Joensuun Seudun Vesipelastuskoirat

Koetulokset 2018

 

Kontiolahti 26.8.2018  (Piirinmestaruuskoe)
ylituomari Jan Simolin & palkintotuomari Juha Sonninen

 

ALO
kn Goldfellow Lovechild "Lilja" ALO1 100p => siirto AVO
lb Neptune's Legacy Obsidian Charm "Charmi" ALO2 87p.

lb Mirilkan Lighthing And Thunder "Pico" ALO2 87p.
walespa Doniol Born To Catch Ducks "Pele" ALO2 83p.
kn Goldfellow Madhatter "Luca" ALO3 71p.
kn Golden Katie's My Destiny Love "Pimu" ALO0 49p.
 
AVO
hpk Esaber Streke Mnementh "Nemo" AVO1 100p.

VOI
kn FI VPVA Gladtail You And I "Pihka" VOI1 98p. P-K:n piirinmestari 
lb Kiiskikallion Taiteilijaelämää "Luca" VOI1 91p.
spk FI VPVA Pikku Tiitiäisen ACDC "Vinski" VOI2 84p.
lb Sukkela Jäähelmi "Vatti" VOI3 73p.
kelpie Nallikallion Riehakas Roudari "Rio" VOI3 70p.
kn Goldfellow Silversurfer "Onni" VOI3 70p.
lansu Kultatievan Captain Pamela "Martta" VOI- 48p.


 

 

Kontiolahti 25.8.2018

ylituomari Jan Simolin & palkintotuomari Juha Sonninen
 
ALO
skn Chiccoxen Smooth Criminal "Tarmo" ALO1 100p.
lb Lindbiski Metsäpaimenetar "Iita" ALO1 100p.
lb Neptune's Legacy Obsidian Charm "Charmi" ALO1 97p.
kn Goldfellow Madhatter "Luca" ALO1 95p.
skn Ninjatähden Black Hawk "Tempo" ALO1 92p.
lb Ilomenas Ainu "Ainu" ALO3 74p.
lb Mirilkan Lighthing And Thunder "Pico" ALO3 73p.
collie Fribyn Vem Är Den Bästa "Soni" ALO0 48p.
 
AVO
lb Carassiolan Ilmatar "Aune" AVO3 75p.
hpk Esaber Streke Mnementh "Nemo" AVO0 50p.
spk Easy Choice Onnimanni "Joku" AVO0 47p.
spk Sireeni Namupoika "Rici" AVO0 40p.
kn Joystep's World Class "Santtu" AVO- 16p. ohj. keskeytti 

VOI
lb Kiiskikallion Taiteilijaelämää "Luca" VOI1 94p.


Kontiolahti 11.7.2018
ylituomari Heli Ronkainen & palkintotuomari Juha Sonninen

SOVE
skn Chiccoxen Smooth Criminal "Tarmo" SOVE1 HYV -> siirto ALO 
 
ALO
lbn Dark Water's Kristmas Song "Huima" ALO1 100p.
kn Goldfellow Lovechild "Lilja" ALO1 100p.
lbn Princewilliam "Väinö" ALO1 92p. -> siirto AVO
lansu Helkavuoren Taikavyö "Maisa" ALO3 67p.

 
AVO
lb Sukkela Jäähelmi "Vatti" AVO1 98p. -> siirto VOI
lb Carassiolan Ilmatar "Aune" AVO1 92p. 

VOI
kn Gladtail You And I "Pihka"VOI1 95p. -> FI VPVA



Kontiolahti 1.7.2018
ylituomari Kim Granholm & palkintotuomari Liina Lehtonen
 
SOVE
lb Mirlikan Lightning and Thunder SOVE1 HYV -> Siirto ALO
lb Dark Water's Kristmas Song SOVE1 HYV -> Siirto ALO
bc Amazeme Twenty Pence, Ohjaaja keskeytti
 
ALO
lb Carissolan Ilmatar "Aune" ALO1 100p -> Siirto AVO
kn Golden Katie's My Destiny Love "Pimu" ALO2 89p
kn Goldfellow Madhatter "Luka" ALO3 75p
skn Ninjantähden Black Hawk "Tempo" ALO3 75p
lansu Fuerza Real Luciano "Lumi" ALO3 72p
spk Sireeni Namupoika Rici "Rici" ALO3 70p
lansu Ohped Dal Douple Dragoni ALO3 69p

AVO
lansu Kultatievan Captain Pamela "Martta" AVO1 97 -> siirto VOI
lb Nokinutun Ninni "Tuuli" AVO3 73p
lb Stronlines Vagabond AVO0 40p

VOI
kn Gladtail You And I "Pihka" VOI0 45p.
 
Kontiolahti 30.6.2018
ylituomari Kim Granholm & palkintotuomari Liina Lehtonen
 
 
SOVE
walspa Doniol Born to Catch Ducks "Pele" SOVE HYV => ALO
 
ALO
kn Goldfellow Montebello Lily "Iiris" ALO1 98p. => AVO
vpk Viltas Argent Vinter ALO3 71p.
spk Sireeni Namupoika Rici "Rici" ALO3 70p.

kn Golden Katie's My Destiny Love "Pimu" ALO3 68p.
 
AVO
lb Sukkela Jäähelmi "Vatti" AVO3 69p.
auskelpie Nallikallion Riehakas Roudari "Rio" AVO0 59p.
kn Ruokorapseen Bruno Mars "Bruno" AVO0 26p.
 
VOI
kn Gladtail You And I "Pihka" VOI3 73p.