Joensuun Seudun Vesipelastuskoirat

Koetuloset 2012


Tulokset 2012

KONTIOLAHTI 18.8.-19.8.

LAUANTAI 18.8.
Tuomarit Jan Simolin ja Kari Wallgrén

SOVE
kn Vutukan Best Surprise ”Aada” ja Johanna Tolvanen 100 p. hyväksytty, siirto ALO
kn Goldfellow Lovegun ”Pyry” ja Tiia Liuski 100 p. hyväksytty, siirto ALO
spk Musketeer´s Indiana ”Dana” ja Essi Hämäläinen 93 p. hyväksytty, siirto ALO

ALO
1. skn Harvahampaan Hard Rock Hallelujah ”Ozzy” ja Heli Ronkainen 100 p. 1-tulos, siirto AVO
2. lbn Vilijonkan Bluffi ”Vinka” ja Jonna Nygren 100 p. 1-tulos, siirto AVO
3. lbn Kaakaotassun Aamuvirkku ”Aamu” ja Jaana Hakala 99 p. 1-tulos
4. spk Tornado Eagles Tahiti ”Taiga” ja Tanja Kostamo 98 p. 1-tulos
5. kn Goldfellow Starflower ”Alli” ja Jenni Parkkinen 98 p. 1-tulos, siirto AVO
6. ak Worrigal Dalton Joe ”Sakke” ja Anne Kaatrasalo 96 p. 1-tulos, siirto AVO
7. kn Goldfellow Aquadome ”Dante” ja Bettina Karhu 93 p. 1-tulos

AVO
1. lanseer Valkomustan Alviina “Sara” ja Tarmo Sipola 93 p. 1-tulos
apk Dancing Skies Born Free ”Nova” ja Kirsi Lonka 82 p. 2-tulos
spk Musketeer´s Cara “Kara” ja Merja Sipola 74 p. 3-tulos
spk Easy Choice BumtsiBum-Bum ”Caju” ja Jari Jääskeläinen 50 p.



SUNNUNTAI 19.8.
Tuomarit Jan Simolin ja Kari Wallgrén, ylituomariharjoittelija Heli Ronkainen

SOVE
spk Musketeer´s Indis ”Cara” ja Asta Kämäräinen 96 p. hyväksytty, siirto ALO
lbn Essi ”Essi” ja Johanna Sivonen 75 p. hyväksytty, siirto ALO

ALO
1. spk Tornado Eagles Tahiti ”Taiga” ja Tanja Kostamo 100 p. 1-tulos, siirto AVO
2. kn Goldwater Warbling Star ”Lyyti” ja Minna Kontturi 98 p. 1-tulos, siirto AVO
3. kn Goldfellow Lovegun ”Pyry” ja Tiia Liuski 96 p. 1-tulos
kn Golden Gryffindor Neville ”Santtu” ja Janne Lievonen 75 p. 3-tulos
spk Musketeer´s Indiana ”Dana” ja Essi Hämäläinen 69 p. 3-tulos
kn Goldfellow Aquadome ”Dante” ja Bettina Karhu 64 p.

AVO
1. Musketeer´s Ike “Ike” ja Eija Koistinen 99 p. 1-tulos
hwv Minttumantan Gerda ”Nitya” ja Reija Pykäläinen 72 p. 3-tulos
kn Goldfellow Starflower ”Alli” ja Jenni Parkkinen 72 p. 3-tulos
lanseer Valkomustan Alviina “Sara” ja Tarmo Sipola 68 p. 3-tulos
spk Musketeer´s Cara “Kara” ja Merja Sipola 43 p. keskeytti
nf Vaikonniemen Trombi ”Sakke” ja Reetta Martiskainen, keskeytti



 

KONTIOLAHTI 20.7.-22.7.

PERJANTAI 20.7.
Ylituomari Sari Ruponen, palkintotuomari Heli Ronkainen

SOVE
lbn Vilijonkan Bluffi "Vinka" ja Jonna Nygren 100 p. Hyväksytty, siirto ALO
knn Goldfellow Aquadome "Dante" ja Bettina Karhu 98 p. Hyväksytty, siirto ALO
knu ´Golden Gryffinder Neville "Santtu" ja Janne Lievonen 97 p. Hyväksytty, siirto ALO

ALO
knn Goldfellow Starflower "Alli" ja Jenni Parkkinen 100 p. 1-tulos 
hwu Bedlam Bogieman "Rocky" ja Marja Lähteenkorpi 98 p. 1-tulos, siirto AVO
spu Musketeer's Ike "Ike" ja Eija Koistinen 96 p. 1-tulos

AVO
hwn Minttumantan Gerda "Nitya" ja Reija Pykäläinen 100 p. 1-tulos
slku Kulkuselän Lordi "Kassu" ja Mirka Kuivalainen 26 p.

 

LAUANTAI 21.7.
Ylituomari Sari Ruponen ja palkintotuomarina Kari Wallgren

SOVE
sn Harvahampaan Hard Rock Hallelujah "Ozzy" ja Heli Ronkainen 100p. Hyväksytty, siirto ALO
kn Goldwater Warbling star "Lyyti" ja Minna Kontturi 97p.Hyväksytty, siirto ALO
lb Jummi-Jammin Dallas "Hinni" ja Lea Kilpeläinen 50p. Hylätty

ALO
Lansu Hyväntahdon Zuklaa Zuttura "Tupla" ja Marita Kontinen 100p. 1-tulos
spk Musketeer´s Ike "Ike" ja Eija Koistinen 98p. 1-tulos siirto AVO
lb Vilijonkan Bluffi "Vinka" ja Jonna Nygren 97p. 1-tulos

AVO
spk Easy Choisce Bumtsibum-bum "Caju" ja Jari Jääskeläinen 88p. 2-tulos
Lansu Hyväntahdon Villi Viikari "Lissu" ja Kari Kuivalainen 65p. 3-tulos
hw Bedlam Bogieman "Rocky" ja Marja Lähteenkorpi 45p.

VOI
bgpm Tämä on Ceriffi "Kyttä" ja Marja Hituri 100p. 1-tulos
spk Mertzenheit`s Apejack "Ape" ja Eija Koistinen 92p. 1-tulos
lb Saskian Yazz "Nuppu" ja Kirsi Tero 62p.


 

SUNNUNTAI 22.7.
Ylituomari Sari Ruponen ja palkintotuomarina Kari Wallgren

SOVE
nn Zorro "Zorro" /Riitta Halonen 100p. hyv. siirto ALO

ALO
skn Harvahampaan Hard Rock Hallelujah "Ozzy" ja Heli Ronkainen 100p. 1-tulos
kn Goldwater Warbling Star "Lyyti" ja Minna Kontturi 98 p. 1-tulos
lansu Hyväntahdon Zuklaa Zuttura "Tupla" ja Marika Kontinen 97p. 1-tulos, siirto AVO
kn Goldfellow Starflower " Alli" ja Jenni Parkkinen 72p. 3-tulos
kn Goldfellow Aquadome "Dante" ja Bettina Karhu 65p. 3-tulos

AVO
hoffi Minttumantan Gerda "Nitya" ja Reija Pykäläinen 99p. 1-tulos
spk Musketeer´s Ike "Ike" ja Eija Koistinen 92p. 1-tulos
lansu Mirtillon Megadeath Indeed "Huli" ja Laura Tammenlehto 66p. 3-tulos
slk Kulkuselän Lordi"Kassu" ja Mirka Kuivalainen 52p.
spk Easy Choice Bumtsibum-bum "Caju" ja Jari Jääskeläinen 50p.
lansu Hyväntahdon Villi Viikari "Lissu" ja Kari Kuivalainen 41p.

VOI
spk Mertzenheit´s Apejack "Ape" ja Eija Koistinen 95p. 1-tulos
lb Saskian Yazz "Nuppu" ja Kirsi Tero ohjaaja kesk.